Тренутно сте на:

ВЕСТИ И ДОГАЂАЈИ
НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИАРХИВА ВЕСТИ

ПРЕДСТАВЉЕНА КЊИГА ,,ВРЕДНОВАЊЕ НАУКЕ И НАУЧНИКА''

У Универзитетској галерији Универзитета у Крагујевцу 26. фебруара 2015. године одржана је промоција књиге ,,Вредновање науке и научника''. У питању је монографија уредника проф. др Небојше Арсенијевића и проф. др Љиљане Вучковић-Декић у издању Академије медицинских наука Српског лекарског друштва и Факултета медицинских наука Универзитета у Крагујевцу.

Промоција је протекла уз изузетно интересовање академске заједнице, јавности и медија. Представљајући књигу, рецензенти и уредници били су једнодушни у оцени колико су оваква издања неопходна у развоју научне мисли једне земље. Имајући то у виду, запажено је притом и да се овај наслов појављује у правом тренутку.

АКЦИЈА ,,ОСМЕХ НА ДАР''

Традиционална новогодишња акција прикупљања помоћи за најугроженију децу са територије Србије ове године почела је са радом на Факултету медицинских наука у Крагујевцу 16. децембра и планирано је да траје до 26. 12. Ово је већ девета акција по реду и спроводи је први студентски хуманитарни фонд ,,Осмех на дар'' који је и основан 2009. године као формални наставак те акције и то од стране Правног факултета Универзитета у Београду и групе студената тог факултета. У раду фонда учествују студенти свих већих факултета Универзитета у Београду као и универзитета у Крагујевцу, Нишу и Новом Саду.

У акцији се прикупљају слаткиши, играчке, наставни материјал и друге ствари од којих могу настати пакетићи намењени угроженим породицама и институцијама које брину о сиромашној, болесној и деци са инвалидитетом и посебним потребама широм Србије.

Активисти са кутијама у којима се остављају прилози дежурају у холу (галерији) Факултета медицинских наука од 10 до 14 сати и тако би требало да буде до 26. децембра, мада је претходних година трајање акције продужавано због великог интересовања. То је прилика за оне који имају добру вољу да се евентуално припреме и према жељи и могућностима снабдеју пре следећег проласка поред активиста и кутија са даровима, или да једноставније, купе на истом месту празничне честитке јер приход иде у исту сврху.

Ова акција постала је једна од лепих традиција Факултета чија се симболика појачава њеним одвијањем у атмосфери долазећих празника што представља праву прилику да се макар мало улепша стварност онима који су имали мање среће.

Остале информације можете погледати у АРХИВИ ВЕСТИ овде.