Тренутно сте на:
 
Историјат
  Историјат факултета
 

Повезани садржаји:
 
Историјат факултета
Статут факултета
Финансирање
Мисија и визија
Стратешки план развоја
 

Навигација:
 
Почетна страна
 


 
ИСТОРИЈАТ ФАКУЛТЕТА


Свечана седница на отварању Одељења Медицинског факултета у Крагујевцу

 

 

  • 17. новембра 1977. године донета је одлука о отварању одељења Медицинског факултета Универзитета у Београду са седиштем у Крагујевцу.

  • Одељење званично почиње са радом 9. децембра 1977. са 70 уписаних студената на прву годину основних студија.

  • Прво предавање одржао је проф. др Василије Ђорђевић Чамба.

  • 29. маја 1986. Медицински факултет у Крагујевцу добија самосталност и исте школске године уписује 100 студената у прву годину студија.



Прва генерација студената Одељења Медицинског факултета у Крагујевцу

  • 1991. године уписана је прва генерација студената постдипломских студија.

  • Школске 2003/2004. године уписана је прва генерација студената на смеру за вишег медицинског техничара
    (садашње основне струковне студије)

  • Школске 2005/2006. године уписана је прва генерација студената одсека Фармације
    (садашње интегрисане академске студије - магистар фармације)

  • Школске 2005/2006 уписана је прва генерација студената докторских академских студија.

  • Од оснивања факултета до данас:

    • диполому доктора медицине стекло је 3688 студената
    • диплому магистра фармације стекло је 454 студента
    • диплому доктора стоматологије стекло је 48 студената
    • диплому струковног терапеута и струковне медицинске сестре 752 студента
    • диплому струковног фармацеутског техничара стекло је 123 студента
    • докторску дисертацију одбранило је  студената 392 студента
    • магистрирало је 228 студената


  • Хронолошки редослед декана на Медицинском факултету:


Проф. др Рајко Живковић
( 29.5.1986. до 16.6.1988.)
Проф. др Иван Анђелковић
( 16.6.1988. до 1.11.1990.)
Проф. др Вујадин Мујовић
( 1.11.1990. до 8.2.1993.)
Проф. др Срећко Ђорђевић
( 8.2.1993. до 24.6.1998.)
Проф. др Милан Кнежевић
( 24.6.1998. до 3.10.2000.)
Проф. др Милета Поскурица
( 3.10.2000. до 20.2.2001.)
Проф. др Мирко Росић
( 20.2.2001. до 25.10.2001.)
Проф. др Слободан Јанковић
( 25.10.2001. до 6.12.2002.)
Проф. др Мирољуб Јовановић
( 6.12.2002. до 24.1.2005.)
   
Проф. др Небојша Арсенијевић
( 24.01.2005. до 12.09.2012.)
   

 

ОД ОДЕЉЕЊА ДО ФАКУЛТЕТА


Оснивање Медицинског факултета у Крагујевцу погледајте овде