Тренутно сте на:
 
Научна истраживања
 


Повезани садржаји:
 
Научно истраживачки рад
Истраживања
Међународни пројекти
Пројекти Министарства
Јуниор пројекти Факултета
 

 
АКТУЕЛНО
ЛАБОРАТОРИЈСКИ И СТРУЧНИ САСТАНЦИ
ЖУРНАЛ КЛУБОВИ
ЈАВНИ позиви
ЈУНИОР ПРОЈЕКТИ
АРХИВА

 

прикажи:
најаве
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
 
26 ДЕЦ 2019   

СРПСКО ДРУШТВО ЗА ИМУНОЛОГИЈУ, МОЛЕКУЛСКУ ОНКОЛОГИЈУ И РЕГЕНЕРАТИВНУ МЕДИЦИНУ
ЦЕНТАР ЗА МОЛЕКУЛСКУ МЕДИЦИНУ И ИСТРАЖИВАЊЕ МАТИЧНИХ ЋЕЛИЈА ФАКУЛТЕТА МЕДИЦИНСКИХ НАУКА УНИВЕРЗИТЕТА У КРАГУЈЕВЦУ
ИНСТИТУТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ КРАГУЈЕВАЦ





организују

СИМПОЗИЈУМ

Ефекти активних супстанци у експерименталним in vitro и in vivo моделима
који ће се одржати у четвртак, 26.12.2019. године у Сали Проф. др Љубиша Аћимовић (плавој сали) од 15.00 часова.

Симпозијум се састоји из две сесије: У једној под називом "Биолошки активне супстанце у in vitro и in vivo моделима инфламацијских и малигних болести" ће се приказати радови који се односе на ефекте новосинтетисаних супстанци и екстраката биљака, док ће у оквиру друге сесије "Биoлошки ефекти естраката изолованих из биљака са територије Балкана" бити приказани прелиминарни резултати овог стратешког пројекта са Академијом наука НР Кине.

На симпозијуму ће резултате приказати истраживачи Пољопривредног факултета Универзитета у Београду, Института за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ Универзитета у Београду, Института за нуклеарне науке „Винча“ Универзитета у Београду, Природно-математичког факултета Универзитета у Крагујевцу и Факултета медицинских наука Универзитета у Крагујевцу.

Књигу сажетака погледајте овде

Опширније погледајте овде




25 ДЕЦ 2019   

ЦЕНТАР ЗА МОЛЕКУЛСКУ МЕДИЦИНУ И ИСТРАЖИВАЊА МАТИЧНИХ ЋЕЛИЈА

Позивамо Вас да 25. децембра 2019. године у 15.00 у Плавој сали Факултета медицинских наука присуствујете предавању под називом:

,,Улога Галектина 3 у имуномодулацији акутног оштећења бубрега изазваног цисплатином" које ће одржати:

Бојана Ђоковић


18 ДЕЦ 2019   

ЦЕНТАР ЗА МОЛЕКУЛСКУ МЕДИЦИНУ И ИСТРАЖИВАЊА МАТИЧНИХ ЋЕЛИЈА

Позивамо Вас да 18. децембра 2019. године у 15.00 у Плавој сали Факултета медицинских наука присуствујете предавању под називом:

,,Експресија у IL32 различитим типовима карцинома желуца." које ће одржати:

Младен Павловић


 4 ДЕЦ 2019   

ЦЕНТАР ЗА МОЛЕКУЛСКУ МЕДИЦИНУ И ИСТРАЖИВАЊА МАТИЧНИХ ЋЕЛИЈА

Позивамо Вас да 4. децембра 2019. године у 15.00 у Плавој сали Факултета медицинских наука присуствујете предавању под називом:

,,IL-33 у експерименталној терапији меланома" које ће одржати:

Андра Јевтовић


27 НОВ 2019   

ЦЕНТАР ЗА МОЛЕКУЛСКУ МЕДИЦИНУ И ИСТРАЖИВАЊА МАТИЧНИХ ЋЕЛИЈА

Позивамо Вас да 27. новембра 2019. године у 15.00 у Плавој сали Факултета медицинских наука присуствујете предавању под називом:

,,Антиинфламацијска активност смеше дипропил полисулфида у експерименталном моделу акутног хепатитиса" које ће одржати:

Драгана Арсенијевић


20 НОВ 2019   

ЦЕНТАР ЗА МОЛЕКУЛСКУ МЕДИЦИНУ И ИСТРАЖИВАЊА МАТИЧНИХ ЋЕЛИЈА

Позивамо Вас да 20. новембра 2019. године у 15.00 у Плавој сали Факултета медицинских наука присуствујете предавању под називом:

,,Улога индоламин 2,3 деоксигеназе у имуномодулацији улцерозног колитиса: параметри инфламације у усној дупљи и колону" које ће одржати:

Александар Ацовић


13 НОВ 2019   

ЦЕНТАР ЗА МОЛЕКУЛСКУ МЕДИЦИНУ И ИСТРАЖИВАЊА МАТИЧНИХ ЋЕЛИЈА

Позивамо Вас да 13. новембра 2019. године у 15.00 у Плавој сали Факултета медицинских наука присуствујете усменом докторсском испиту под називом:

,,Улога oсовине IL-33/ST2 у развоју неуроинфламације изазване системском запаљенском реакцијом и неурогенези" које ће одржати:

Јелена Димитријевић


 6 НОВ 2019   

ЦЕНТАР ЗА МОЛЕКУЛСКУ МЕДИЦИНУ И ИСТРАЖИВАЊА МАТИЧНИХ ЋЕЛИЈА

Позивамо Вас да 6. новембра 2019. године у 15.00 у Плавој сали Факултета медицинских наука присуствујете предавању под називом:

,,Осовина IL-33/ST2 у развоју ЦНС-а" које ће одржати:

Марија Миловановић


23 АПР 2019   

НАУЧНИ СКУП ПОВОДОМ СВЕТСКОГ ДАНА ИМУНОЛОГИЈЕ

Други научни састанак Центра за молекулску медицину и истраживање матичних ћелија, а поводом Светског дана имунологије има за циљ да омогући форум који би стимулисао сарадњу са сродним научним установама у Србији као и са другим истраживачким групама нашег Факултетa и Универзитета. Други, не мање важан циљ је да прикаже резултате научних истраживања у Центру и другим научно-истраживачким установама.
Саопштења на овом састанку се базирају како на публикацијама у међународним часописима у периоду од годину дана колико је протекло од претходног састанка поводом Светског дана имунологије, тако и на истраживањима која су у току и тек треба да буду објављена.
Научни скуп ће се одржати у сали проф. др Љубиша Аћимовић (плава сала) Факултета медицинских наука у уторак, 23.04.2019. године са почетком у 09:45 часова.

Центар у 2018. години:
Претходне године у Центру за молекулску медицину и истраживање матичних ћелија (који има статус центра изузетних вредности) истраживања је спроводило 9 професора (један емеритус, 4 редовна и 4 ванредна), три доцента и десетине млађих истраживача и докторанада, а у оквиру: 3 међународна; 6 пројеката Министарства за просвету, науку и технолошки развој; 3 макро и 19 јуниор пројеката Факултета медицинских наука.
Ова група истраживача је у периоду од годину дана објавила 29 М20 (13 М21, 7 М22 и 9 М23) и 6 М51 публикација. У истом периоду у Центру је урађено и одбрањено 7 докторских дисертација.
Наставници Центра су у протеклој деценији били доминантни предавачи на четири изборна подручја у оквиру Докторске школе (Докторских академских студија). Тако су у Центру спровођена и истраживања за докторске дисертације у оквиру следећих изборних подручја: Онкологија; Имунологија, инфекција и инфламација; Матичне ћелије у биомедицинским наукама; Истраживања у стоматологији.
Центар већ годинама успешно доприноси развоју науке и стварању кадрова Факултета медицинских наука кроз сарадњу са великим бројем наставника и сарадника који сада успешно раде и дисеминују научну мисао и метод у оквиру катедри за: имунологију, онкологију, генетику, хирургију, стоматологију, инфективне болести, биохемију, патолошку анатомију, хистологију и ембриологију, патолошку физиологију, психијатрију, интерну медицину, оториноларингологију, неурологију, хигијену и екологију, медицинску статистику и информатику, гинекологију и акушерство, фармацеутску технологију, хемијске предмете, клиничку фармацију (да набројимо само неке). Та сарадња је омогућила и већи број квалитетних докторских дисертација које су у потпуности или делом урађене у нашем Центру. Такође, Центар сарађује и са сродним институцијама у земљи као што су: Природно-математички факултет у Крагујевцу, Војномедицинска академија у Београду, Медицински факултет у Београду, Институт за медицинска истраживања у Београду, Институт за биолошка истраживања у Београду, Медицински факултет Универзитета у Источном Сарајеву, Институт за примену нуклеарне енергије у Београду, као и у иностранству: универзитети у Пекингу, Берну, Бирмингену, Тексасу, Лунду, Ријеци, Северној Ирској, Њукаслу, Братислави, Софији и Валенсији.






Због промене SSL протокола у nonSSL, повремено може доћи до неисправности линкова на страницама, у том случају пробајте без протокола https://. Извињавамо се на свим могућим сметњама.