Trenutno ste na:

VESTI (IZ MEDIJA)ARHIVA

ZAJEDNIČKI PROJEKAT KRAGUJEVAČKIH I KINESKIH NAUČNIKA
24.06.2018, RTK

Na Medicinskom fakultetu u Kragujevcu, održan je prvi sastanak povodom realizacije projekta pod nazivom „Biološki efekti estrakata i molekula izolovanih iz biljaka sa teritorije Balkana“.

Na sastanku je bilo reči o značaju samog projekta, dinamici realizacije i načinu finansiranja.

Na osnovu sporazuma o naučno-tehnološkoj saradnji između Republike Srbije i Narodne Republike Kine, u Pekingu je 18.januara ove godine održano Četvrto zasedanje srpsko-kineskog Mešovitog komiteta.

Mešoviti komitet je ustanovio da je na Konkurs za sufinansiranje 5 zajedničkih naučno-istraživačkih projekata između ove dve zemlje od 2017. do 2019. godine prijavljeno 46 koji su zadovoljili uslove.

Opširnije pogledajte ovde

MIODRAG STOJKOVIĆ JE NAUBOLJI SRPSKI NAUČNIK KOJI ŽIVI I RADI U DOMOVINI
      Blic , 9.5.2018.

SRPSKI LEKAR PREDAVAČ NA RUSKOM KONGRESU (Prof. dr Vladimir Jurišićs)
      Politika , 2.5.2018.

SVETSKI DAN IMUNOLOGIJE 2018.

Razmena iskustava eminentnih srpskih imunologa, koji svojim radom doprinose razvoju ove biomedicinske discipline, jedan je od ciljeva organizovanja naučnog skupa kojim je na Univerzitetu u Kragujevcu, simbolično, obeležen Svetski dan imunologije.

Vrhunski rezultati imunologa Fakulteta medicinskih nauka, jedne od najbolje rangiranih naučno-istraživačkih institucija u Srbiji, razlog su održavanja ovog skupa na kragujevačkom Univerzitetu.

Univerzitet u Kragujevcu bio je domaćin velikom broju eminentnih imunologa sa medicinskih fakulteta i instituta u Srbiji, učesnicima naučnog skupa kojim je, simbolično, obeležen Svetski dan imunologije.

Na skupu su predstvljeni rezultati istraživačkih grupa objavljeni u vodećim stručnim međunarodnim časopisima u poslednjih godinu dana.

Zahvaljujući rezultatima rada imunologa anagažovanih u Centru za molekularnu medicinu i istraživanje matičnih ćelija, Fakultet medicinskih nauka Univerziteta u Kragujevcu je u poslednjih desetak godina, po ukupnom faktoru uticaja, citiranosti naučnih radova i broju odobrenih međunarodnih projekata, jedna je od najbolje rangiranih naučno-istraživačkih institucija u Srbiji.

(RTK, 26.04.2018)

CENTAR IZUZETNIH VREDNOSTI
za molekulsku medicinu i istraživanje matičnih ćelija
      Srpska naučna televizija , 18.3.2018.

ZAHVALNOST: LEKAR U OČIMA PACIJENTA (Prof. Dr Sreten Ćuzović)
      Pismo , 12.7.2017.

PO PLANU ILI PO DIREKTIVI
Konkurs za zapošljavanje lekara u Kliničkom centru iz drugog ugla - intervju sa prof. dr Nebojšom Arsenijevićem, rektorom Univerziteta u Kragujevcu

Kragujevačke , 29.6.2017.

Ostale informacije možete pogledati u ARHIVI VESTI ovde.